+90 (216) 519 10 20

Spectrum Kapilar Elektroforez Sistemleri

Kapiler Elektroforez Nedir?

Kapiler elektroforez, flüoresan etiketli DNA parçalarını çok ince polimer dolgulu kılcal kanallardan geçirerek ayırmak ve tanımlamak için kullanılan bir yöntemdir. Geleneksel bir jel yerine kapiler kanalların kullanılması, çok daha güçlü bir elektrik alanı uygulanmasını mümkün kılarak daha hızlı ayırma ve daha yüksek verim sağlar. İşlem, tek tabanlı çözünürlüğe sahiptir ve küçük numune miktarları gerektirir.

Floresan etiketli DNA örnekleri elektroforez için hazırlanır ve CE cihazına yüklenir. Kapiler array, polimer ile doldurulur ve numune kuyucuklarına yerleştirilir. Kapiler array kuyucuklara girdiğinde, bir elektrik akımı oluşur ve DNA parçaları elektrokinetik olarak kapiler kanallara taşınır. Ardından, kapiler arrayin uçları katot ve anot tampon çözeltilerine yerleştirilir. Cihaz, kapiler array boyunca örnek geçişini kontrol etmek için belirli bir voltaj ve sıcaklık uygular. Parçalar, en küçük parçalar en hızlı hareket edecek şekilde boyuta göre ayrılır.

Son adım örnek tespitidir. Floresan etiketli fragmanlar detektör penceresini geçerken, bir lazer floresan boyaları eksite eder. Yayılan ışık spektral olarak ayrılır ve bir CCD kamera tarafından kaydedilir. CCD kamera, her parçanın flüoresan imzasını ve ayrıca parçanın polimerden geçmesi için geçen süreyi kaydeder. Ham veriler yazılıma bir pik şeklinde gönderilir ve artık analize hazırdır.

STR analizi ve Sanger Dizilemenin yanı sıra adli tıp, akademik çalışmalar ve klinik laboratuvarlarının rutin pek çok analizi uygulama alanlarını oluşturmaktadır.


Spectrum ve Spectrum Compact Sistemleri; adli tıp laboratuvarları için DNA fragment analizi ve araştırma laboratuvarları için hücre sekansı ve karışık numune analizi için çözümler sunar. Ayrıca, NGS ve CRISPR-cas9 konfirmasyonu amacıyla gerçekleştirilen Sanger dizileme analizleri için tasarlanmıştır.
İLETİŞİM

ADRES

İçerenköy Mah. Umut Sok. Quick Tower. No: 10 -12 / 70 Ataşehir / İstanbul / Türkiye

TELEFON / FAKS

+90 (216) 519 10 20 / +90 (216) 519 10 22

E-POSTA

info@sacem.com.tr

WEB ADRESİ