+90 (216) 519 10 20

Amnis® Series Imaging Flow Cytometers

Amnis FlowSight® Görüntülü Akış Sitometresi

Amnis® FlowSight® Görüntülü Akış Sitometresi, olağanüstü hassasiyetin yanı sıra saniyede 4.000 olaya ve 10 adede kadar floresan kanaldaki her hücrenin görüntülerini sağlar. 

Patentli teknolojisiyle birleştirilmiş tescilli CCD kamerasıyla, tüm kanallarda PMT tabanlı akış sitometrelerinden en az on kat daha fazla floresans hassasiyeti sağlar.

Yenilikçi tasarımı, benzersiz floresan hassasiyeti sağlamak için sinyali artırır ve gürültüyü en aza indirir. On iki standart algılama kanalı aynı anda aydınlık alan, karanlık alan ve her hücrenin on adede kadar floresans görüntüsünü üretir. FlowSight Görüntülü Akış Sitometresi, bu benzersiz yeteneklerle çok çeşitli uygulamalara olanak tanır.

Amnis® Series Imaging Flow Cytometers

Sezgisel: kolay kullanımıyla her hücrenin görüntüsü

FlowSight, geleneksel bir akış sitometresi gibi çalışır, ancak aynı zamanda her hücrenin görüntüsünü sağlar. Güçlü ve sezgisel analiz yazılımı, verilerinizi görüntülere sorunsuz bir şekilde bağlar:

    • Karşılık gelen hücre görüntüsünü görmek için bir grafikte bir noktaya tıklayın.

    • Bir bölümdeki tüm hücreleri görüntülemek için herhangi bir histogramdaki bölmeye tıklayın.

    • Plot grafiklerinde gateler çizin ve sonuçları doğrulamak için ortaya çıkan popülasyonları görüntüleyin.

Amnis® Series Imaging Flow Cytometers

Görsel: Kantitatif Görüntüleme

FlowSight'ın performansını en üst düzeye çıkarmak için Kantitatif Görüntüleme, piksel başına 1 mikron hassasiyet, parlak alan kanallarını hareket ettirme esnekliği ve nükleer translokasyon gibi morfolojik uygulamalar için floresans sinyallerinin konumunun ve gücünün oldukça kantitatif olarak belirlenmesine izin veren yazılımını içerir. IDEAS® Yazılımı, kullanımı kolay bir pakette görüntü analizi, istatistiksel titizlik ve görsel doğrulamayı birleştirir.

Amnis® Series Imaging Flow Cytometers

Eksitasyon lazerlerinin eklenmesi, daha geniş bir flüoresan paletine izin vererek deneysel esnekliği artırır. FlowSight Sisteminin standart 488 nm mavi lazeri, 405 nm (mor), 561 nm (yeşil) ve 642 nm (kırmızı) dalga boylarında üç adede kadar ek lazerle güçlendirilebilir. Herhangi bir lazerin yoğunluğu ihtiyaca göre ayarlanabilir

Otomatik Örnekleyici

 FlowSight, tamamen entegre AutoSampler seçeneği, 96 kuyulu plakalardan gözetimsiz numune yükleme ile üretkenliği artırır ve doz-yanıt ve zaman süreci çalışmalarını önemli ölçüde kolaylaştırır.

Amnis® Series Imaging Flow Cytometers

ImageStream®X Mk II Görüntülü Akış Sitometresi

Devrim niteliğindeki ImageStream®X Mk II Görüntülü Akış Sitometresi, akış sitometrisinin hız, hassasiyet ve fenotipleme yeteneklerini mikroskopinin ayrıntılı görüntüleri ve işlevselliğiyle birleştirir. Bu benzersiz kombinasyon, her iki tekniğin tek başına kullanılmasının imkânsız olduğu geniş bir uygulama yelpazesini mümkün kılar.

ImageStreamX Mk II Sisteminin Özellikleri:

Hızlı: Saniyede Binlerce Hücreyi Analiz Eder

ImageStreamX Mk II Görüntülü Akış Sitometresi, gerçek zamanlı kompenzasyon intensitisiyle saniyede 5.000 hücreye kadar analiz edebilir — nadir hücre analizi için idealdir.

Kullanımı Kolay: Basit Kullanıcı Arayüzü

Sezgisel kullanıcı arabirimi, gerçek zamanlı plot ve grafik gatinglerinin yanı sıra her hücrenin görüntüsünü sağlar. Kullanımı kolay kompenzasyon yardımcısı, çok parametreli kompenzasyon matrislerinin kurulumunda size hızlı bir şekilde rehberlik eder.

Esnek: Örneğinize, Hedefinize, Floroforlarınıza Uyum Sağlar

ImageStreamX II Görüntülü Akış Sitometresi, 6 adede kadar lazere yükseltilebilir ve daha fazla deneysel esneklik için 20-200 µL'lik numune hacimleriyle çalışır — çok kullanıcılı laboratuvarlar için mükemmeldir.

Verimli: Daha Az Örnek Hacmi, Daha Az Örnek Kaybı

Her bir hücreye ihtiyacınız olduğunda kullandığı örnek miktarında %95’ e kadar verim sağlar. Ortoghonal metotlar gerektiğinde kullanılmayan örneklerinizin sonraki analizleriniz için geri kazanımına olanak tanır. 

Uyumlu: 

ImageStreamX Mk II Görüntülü Akış Sitometresinin modüler tasarımı sayesinde ek lazer dahil tüm, yükseltmeleriniz yerinde gerçekleştirilebilir.

Görüntülü Akış Sitometreleri Araştırma Alanları

Tek bir platformda kantitatif görüntü analizi ve akış sitometrisinin güçlü kombinasyonu, olağanüstü yeni deneysel yetenekler yaratır. Aşağıda, ImageStreamX Mk II görüntüleme akış sitometresinin araştırmanıza daha fazla güç ve içgörü getirebileceği alanlara örnekler verilmiştir.

MultiMag: 60X/40X/20X Büyütme

MultiMag seçeneği, daha fazla deneysel esneklik ve iyileştirilmiş çözünürlük için standart 40X objektife ek olarak 20X ve 60X objektif lensler sağlar. 60X objektif lens, maya ve bakteri gibi küçük nesneler için büyütmeyi artırır ve memeli ve bitki hücrelerinde daha fazla ayrıntı sunar. 20X objektif lens, epitel hücreleri gibi büyük hücrelerin görüntülenmesi için artırılmış bir görüş alanı sağlar.

Amnis® Series Imaging Flow Cytometers

Lazer Opsiyonları

Amnis® Series Imaging Flow Cytometers
Amnis® Series Imaging Flow Cytometers

İLETİŞİM

ADRES

İçerenköy Mah. Umut Sok. Quick Tower. No: 10 -12 / 70 Ataşehir / İstanbul / Türkiye

TELEFON / FAKS

+90 (216) 519 10 20 / +90 (216) 519 10 22

E-POSTA

info@sacem.com.tr

WEB ADRESİ